ЕвропаЕвропа.Портал

Путин наложи 2021 во Русија да биде Година на науката и технологиите

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ во кој се наведува дега 2021 во земјата ќе биде Година на науката и технологиите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close