ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Путин му предлага на Бајден виртуелен разговор со пренос во живо

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му предложи на својот американски колега Џо Бајден во наредните денови да одржат виртуелен разговор, кој ќе се пренесува во живо, како одговор на изјавата на Бајден дека тој е убиец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close