ЕвропаЕвропа.Портал

Путин и Макрон за соработка во борбата против Ковид-19

Рускиот претседател Владимир Путин телефонски разговараше со францускиот колега Емануел Макрон во врска со прашањата за соработка во борбата против пандемијата на коронавирусот, соопшти вечерва Кремљ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close