ЕвропаЕвропа.Портал

Путин и Макрон разговараа за Сирија и Украина

Рускиот и францускиот претседател Владимир Путин и Емануел Макрон денеска телефонски разговараа за ситуацијата во Сирија и североисточна Украина, соопшти Кремљ.

Back to top button
Close
Close