Svet.SlajderЕвропа

Путин го повика НАТО да го запре распоредувањето на ракети

Рускиот претседател Владимит Путин денеска повторно го повика НАТО да го запре распоредувањето на ракети со среден и краток  дострел, потенцирајќи оти Русија и понатаму се придржува до мораториумот за распоредување на ракети

Back to top button
Close
Close