Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин го брани Хуавеј и предупредува дека политиката на САД ќе доведе до војни

 Рускиот претседател Владимир Путин вчера го осуди обидот да го истера Хуавеј од меѓународниот пазар поради обвиненијата на САД дека кинескиот телекомуникансиски гигант ја користи својата технологија за шпионажа и рече дека таквата агресивна американска тактика ќе доведе до трговски војни, а можеби и до реални војни.

Back to top button
Close
Close