Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин е за укинување на патентите за вакцини

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека е за укинување на патентите за вакцината против Ковид-19, по предлогот на САД, за да се забрза производството и дистрибуцијата на вакцините низ целиот свет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close