ЕвропаЕвропа.Портал

Путин ќе прогласи десет неработни денови во мај како мерка во борбата против Ковид-19

Рускиот претседател Владимир Путин најави дека следниот месец десет дена ќе бидат неработни, со цел да и се овозможи на државата поефикасна борба против пандемијата на коронавирусот, која според официјалните податоци полека стивнува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close