Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин допатува во Дамаск

Рускиот претседател Владимир Путин денеска допатува во Дамаск, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Москва, 7 јануари 2020 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин денеска допатува во Дамаск, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Тој прецизираше дека Путин пристигнал од аеродромот во седиштето на руските сили во главниот град на државата.

– Сирискиот претседател Башар ал Асад го пречека Путин во седиштето на штабот, каде двајцата лидери слушнаа воени извештаи за ситуацијата во различни делови на земјата, рече Песков. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close