EvropëEvropë.Portal

Putin dhe Merkel kanë biseduar për situatën në tregun e naftës

Presidenti rus, Vlladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sot përmes telefonit kanë biseduar për gjendjen në tregun global të naftës, kumtoi pres shërbimi i Kremlinit.

Moskë, 22 prill 2020 (MIA) – Presidenti rus, Vlladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel sot përmes telefonit kanë biseduar për gjendjen në tregun global të naftës, kumtoi pres shërbimi i Kremlinit.

Biseda midis dy liderëve është fokusuar në çështjet lidhur me zhvillimin e situatës në Siri dhe Libi, si edhe për gjendjen momentale në tregun global të naftës, thuhet në kumtesë. shk/

Таг
Back to top button
Close
Close