Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Путин: Целта е Русија до есен да постигне колективен имунитет

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека целта е во Русија до есен да се постигне колективен имунитет на Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close