0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Пуштена во употреба велосипедската патека на улицата „Никола Парапунов“

Градот Скопје денеска ја стави во употреба велосипедската патека на улицата „Никола Парапунов“ која беше реконструирана оваа есен, како дел од градежната офанзива за 2020 година. Оваа велосипедска патека е во должина од 580 метри и претставува важен конектор на двете главни велосипедски рути во Скопје кои се протегаат по должината на булеварите „Партизански одреди“ и „Илинден“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close