0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштествоСкопје

Пуштен во употреба реконструираниот кеј „13 Ноември“

Шеталиштето на кејот „13 Ноември“ никогаш не било поубаво, похумано и толку достапно, ниту повеќе полно со луѓе, граѓани, скопјани, кои што сега конечно можат да уживаат во широчината на овие простори, изјави денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, при промоцијата на новиот реконструиран кеј.

Back to top button
Close
Close