0_Македонија.ПорталПолитика

Пуштање во употреба нови простории во ОЈО Куманово

Во Основното јавно обвинителство Куманово денеска ќе бидат пуштени во употреба нови простории, опремени со средства од фондовите на Европската Унија.

Скопје, 28 февруари 2020 (МИА) – Во Основното јавно обвинителство Куманово денеска ќе бидат пуштени во употреба нови простории, опремени со средства од фондовите на Европската Унија.

На настанот ќе присуствуваат државниот јавен обвинител Љубомир Јовески и основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Куманово Теута Бедиу – Рамадани. дма/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close