0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Пуштање во употреба на граничниот премин Белановце – Станчиќ

Во месноста Белановце денеска во официјална употреба ќе се пушти граничниот премин Белановце - Станчиќ.

Скопје, 31 јануари 2020 (МИА) – Во месноста Белановце денеска во официјална употреба ќе се пушти граничниот премин Белановце – Станчиќ.

На отворањето на преминот ќе се обратат премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, кој воедно е и координатор на Владата за реализација на овој проект.

Како што соопшти Секретаријатот за европски прашања, на настанот се очекува да присуствуваат и други видни личности од двете земји. нд/бк/

Таг
Back to top button
Close
Close