0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСвет

Пулицеровата награда за новинарство ја доби тинејџерката Фрејжер, која го сними убиството на Афроамериканецот Флојд

Најпрестижната американска награда за новинарство Пулицер синоќа ја доби тинејџерката Дарнела Фрејжер, која ја сними смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, што поттикна протести против полициската бруталност ширум светот

Back to top button
Close
Close