Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пукотници во Гњилане, сомнежи за повеќекратно убиство

Вооружен инцидент, во кој, според првичните информации, е убиено најмалку едно лице, се случи претпладнево во градот Гњилане, во источно Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Приштина, 18 февруари 2020 (МИА) – Вооружен инцидент, во кој, според првичните информации, е убиено најмалку едно лице, се случи претпладнево во градот Гњилане, во источно Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Според порталот „Газета експрес“, најверојатно станува збор за повеќекратно убиство. Сведоци од местото на настанот изјавија за приштинскиот медиум дека се претпоставува оти една од жртвите е припадничка на полицијата на Косово.

Извори од косовската полиција потврдија дека во улица во близина на центарот на градот имало пукотници и дека постојат сомнежи за убиени лица.

Единици на полицијата се излезени на местото на настанот.иа/сд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close