0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Пукотници околу аеродромот во Кабул, голем број земји не можат да ги евакуираат сите Авганистанци кои сакаат да заминат

Ситуацијата на аеродромот во Кабул не се смирува, а во исто време расте бројот на држави кои предупредуваат дека нема да можат да ги извлечат од Авганистан сите оние кои сакаат да избегаат од талибанците.

Back to top button
Close
Close