Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Пукањето во Казан, Путин го нарече „варварско злосторство“

Рускиот претседател Владимир Путин го нарече вчерашниот вооружен напад врз училиште во градот Казан „варварско злосторство“ и повика на построги правила за продажба на оружје на цивили. Во исто време, се дознаа нови детали за напаѓачот - 19-годишен поранешен ученик во училиштето Илназ Галјавиев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close