0_Магазин.ПорталДизајн

„Птицата со граната“ на Бенкси продадена за 170.000 евра

Делото од 2002 година, го купи холандски колекционер. Платното претходно беше во сопственост на колекционерот Џејми Вуд, син на гитаристот на Ролинг Стоунс - Рон Вуд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close