0_Спорт.ПорталФудбал

ПСЖ заинтересиран за Рашфорд

Пари Сен-Жермен е заинтересиран за напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд, објави „The Independent“.

Париз, 14 јули 2020 (МИА) – Пари Сен-Жермен е заинтересиран за напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд, објави „The Independent“.

Според изворот, тренерот на парижаните Томас Тухел смета дека 22-годишниот Англичанец совршено ќе се вклопи во тимот. Се соопштува дека Манчестер јунајтед е подготвен да го ослободи играчот во случај да добие понуда над 100 милиони фунти.

Во сезоната 2019/20, Рашфорд одигра 38 натпревари за Манчестер јунајтед, со 21 погодок и 10 асистенции на негова сметка.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува цената на фудбалерот на 57,6 милиони фунти. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close