0_Спорт.ПорталФудбал

ПСЖ подготвува договор за Рамос 1+1, фудбалерот бара 13 милиони евра годишно

Дефанзивецот Серхио Рамос, чиј договор со Реал Мадрид истекува утре, преговара за трансфер во ПСЖ. Според „Л’екип“, Шпанецот сака да добие договор на 2 години со плата од 13 милиони евра по сезона.

Париз, 30 јуни 2021 (МИА) – Дефанзивецот Серхио Рамос, чиј договор со Реал Мадрид истекува утре, преговара за трансфер во ПСЖ. Според „Л’екип“, Шпанецот сака да добие договор на 2 години со плата од 13 милиони евра по сезона.

Парижаните се сомневаат дека потпишувањето договор со 35-годишниот фудбалер за таков период е правилна одлука. Клубот е наклонет кон давање договор на Рамос со 1+1.

За потсетување, Рамос не се согласи со Реал Мадрид за нов договор токму поради несогласувања околу рокот на договорот. Мадрид беа подготвени да го ангажираат фудбалерот само една година.

Минатата сезона, Рамос одигра 15 натпревари во Ла Лига и постигна два гола. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close