0_Спорт.ПорталФудбал

ПСЖ и Манчестер јунајтед се заинтересирани за Варан

Централниот бек на Реал Мадрид, Рафаел Варан се најде во сферата на интереси на ПСЖ и на Манчестер јунајтед, пренесува „Todofichajes.com“.

Мадрид, 3 февруари 2021 (МИА) – Централниот бек на Реал Мадрид, Рафаел Варан се најде во сферата на интереси на ПСЖ и на Манчестер јунајтед, пренесува „Todofichajes.com“.

Дваесет и седумгодишниот Французин може да го напушти мадридскиот клуб на лето за 70 милиони евра.

Според изворот, тој не е приоритетна опција за Манчестер јунајтед кој повеќе е заинтересиран за Серхио Рамос.

Варан, кој со Франција го освои Мундијалот во 2018 година, игра за Реал од 2011 година. За тоа време, Варан успеа да го освои шпанскиот шампион на Шпанија три пати, еднаш националниот куп, три пати Суперкупот на Шпанија, четири пати Лигата на шампионите, трипати Суперкупот на УЕФА и има четири трофеи од светските клупски шампионати.

Оваа сезона Французинот одигра 26 натпревари на сите турнири. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close