0_Спорт.ПорталФудбал

ПСЖ ќе понуди 80 милиони евра за двајца играчи на Милан

Францускиот шампион Пари Сен-Жермен сака да ангажира двајца играчи на Милан одеднаш. Според „Кориере дело спорт“, дефанзивецот Алесио Ромањоли и играчот од средниот ред Лукас Пакета паднале во сферата на интересите на парискиот клуб. ПСЖ е подготвен да даде понуда за Италијанецот и Бразилецот во текот на овој месец.

Париз, 6 јануари 2020 (МИА) – Францускиот шампион Пари Сен-Жермен сака да ангажира двајца играчи на Милан одеднаш. Според „Кориере дело спорт“, дефанзивецот Алесио Ромањоли и играчот од средниот ред Лукас Пакета паднале во сферата на интересите на парискиот клуб. ПСЖ е подготвен да даде понуда за Италијанецот и Бразилецот во текот на овој месец.

Според извор, парижаните имаат намера да понудат 80 милиони евра за двајца играчи.

На сметка на 24-годишниот Ромањоли оваа сезона се 17 натпревари во првенството на Италија, а 22-годишниот Пакета одигра 13 натпревари. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close