0_Спорт.ПорталФудбал

ПСЖ ќе го смени логото

Следната сезона фудбалерите на Пари Сен-Жермен ќе носат дресови со необичен амблем на клубот. Според „Footy Headlines“, парижаните ќе ја заменат Ајфеловата кула со ликот на Мајкл Џордан.

Париз, 15 јануари 2021 (МИА) – Следната сезона фудбалерите на Пари Сен-Жермен ќе носат дресови со необичен амблем на клубот. Според „Footy Headlines“, парижаните ќе ја заменат Ајфеловата кула со ликот на Мајкл Џордан.

Претходно, ПСЖ го направи само третиот комплет дресови заедно со легендата на НБА и неговиот бренд.

Наместо логоата на техничкиот спонзор, беше насликана силуетата на кошаркар. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close