0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Псаки: САД нема да издаваат федерални пасоши за вакцинација

Нема планови за издавање федерални пасоши за вакцинација против коронавирус во Соединетите Американски Држави, изјави портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки.

Back to top button
Close
Close