Свет

Псаки: САД не се откажуваат од Украина и обезбеден е резервен фонд во случај на влошување на безбедноста

Американската администрација подготви резервна помош за Киев во случај на влошување на состојбата на руско-украинската граница, истакна во писмената изјава портпаролката на Белата куќа Џен Псаки.

Back to top button
Close
Close