СветСвет.Слајдер

Псаки: Моменталната стапка на вакцинација покажува позитивен тренд

Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки, денеска изјави дека сегашната стапка на вакцинација покажува позитивен тренд и го одразува ставот на луѓето дека сфаќаат колку е важно итно да се вакцинираат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close