Svet.SlajderДописници СветСвет

Псаки: Администрацијата засилено спроведува активности за спречување на оруженото насилство во САД

Претседателот Џо Бајден, денеска ќе даде изјава по повод најновиот вооружен напад во САД доцна синоќа кога во објект на курирската служба „Федекс“ во Индијанаполис, сојузна држава Индијана, беа убиени осум лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close