Општински вестиСкопје

Пржино денеска без вода

Без вода денеска од 9:35 часот се корисниците од висока зона Пржино.

Скопје, 31 март 2020 (МИА) – Без вода денеска од 9:35 часот се корисниците од висока зона Пржино.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект од ф100мм на ул. „Полог“ 22 во Пржино.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.фф/са/

Back to top button
Close
Close