СветСвет.Портал

Првпат еден Латиноамериканец и еден хомосексуалец во Владата на САД

Алехандро Мајоркас стана првиот Латиноамериканец кој ќе го предводи американското Министерство за внатрешни работи, додека Пит Бутиџиџ ќе биде првиот министер кој јавно е деклариран како хомосексуалец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close