Дописници МКДОпштество

Првото бебе во Македонска Каменица е девојче

Малата Анелиа е првото родено бебе во Македонска Каменица. Од општината информираа дека таа е трета рожба во домот на семејството Гоцевски.

Back to top button
Close
Close