Дописници МКДОпштество

Првото бебе во Куманово е девојче

Првото бебе во Куманово е девојче, родено вчера во попладневните часови,  прво дете на семејството Љатифи. Денеска од името на општина Куманово на директорот на Општа Болница, д-р Снежана Захариева ѝ беа врачени пригодни подароци, наменети за мајката Фатуше Љатифи и новороденчето.

Back to top button
Close
Close