0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Прво апсење на обвинет од Меѓународниот суд за Косово

Канцеларијата на Специјалниот обвинител при Меѓународниот суд за воени злосторства во Косово потрвди дека денеска е упасен поранешниот шеф на разузнавање на Безбедносните сили на Косово (ФСК) и некогашен офицер на Ослободителната војска на Косово (ОВК) Салих Мустафа, што е прво апсење на лице за кое е покренато обвинение пред Судот во Хаг, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close