Svet.SlajderСветСвет.Портал

Првите вакцини преку КОВАКС испорачани на Гана

Преку глобалниот механизам за размена на вакцини на Светска здравствена организација (КОВАКС) денеска се испорачани првите вакцини против Ковид-19

Back to top button
Close
Close