Дописници МКДОпштински вести

Првите три месеци рекордни 27 интервенции на Планинската служба за спасување од Охрид

Планинската спасителна служба при Општинската организација на Црвениот крст од Охрид во текот на првите три месеци на тековната година се одзвала на 27 повици за помош, при што на терен е интервенирано 22 пати, додека во пет случаи е укажана помош и асистенција по пат на телефонски напатствија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close