Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Првите резултати за присуството на варијантите на Ковид-19 во парискиот регион не се добри

Првите резултати од истражувањето во регионот на Париз, со кое се направи проценка за присуството на повеќе заразни варијанти на коронавирусот во Франција „не се добри“, посочи Реми Саломон, претседател на медицинската комисија на Париските болници и јавна помош (АП-ХП), зборувајќи за „експоненцијален раст“, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close