Biznis.SlajderБизнисЕкономијаЛинк во живо

Првиот вицепремиер Груби во посета на фабриката „Бако нутс“ (во живо)

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби придружуван од претсавници на Агенцијата за Финансиска Поддршка во Земјоделството и Руралниот Развој, Абдулселам Селами во посета на фабриката Бако Нутс.

Скопје, 1 октомври 2020 (МИА) – Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу
заедниците, Артан Груби придружуван од претсавници на Агенцијата за Финансиска
Поддршка во Земјоделството и Руралниот Развој, Абдулселам Селами во посета на фабриката Бако Нутс.

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, придружуван од претсавници на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој во посета на фабриката „Бако Нутс“

Posted by MИА.mk on Четврток, 01 октомври 2020

 

Back to top button
Close
Close