Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Првиот „Skopje Drum Fest“ вечер во МКЦ

Првиот „Skopje Drum Fest“ вечер ќе се одржи во Младинскиот културен центар (МКЦ) со почеток во 19 часот. Организатор на Фестивалот е Здружението за поддршка на тапанари во земјава „Skopje Drum Talks“, со поддршка од Министерството за култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close