Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Првиот човек на Католичката црква во Албанија, монсињор Френдо ја доби битката со Ковид-19

Му благодарам на Бога што наскоро ќе се вратам меѓу моето стадо. Далеку од стадото се чувствував како глава без тело. Мило ми е што можам да се радувам на моето враќање, на подготовката за Божик, заедно со мојот народ. Овој период беше болно искуство за мене. Сепак, се чувствував поблиску до Исус, кој, од својата љубов кон нас, ја прифати болката за нашето закрепнување. И се чувствував поблиску до оние кои деновиве страдаат од иста болест, напиша монсињор Френдо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close