Фудбал

Првиот човек на германскиот фудбал Келер поднесе оставка

Претседателот на Германската фудбалска федерација (ДФБ) Фриц Келер се повлече денеска од должност помалку од еден месец откако предизвика скандал, споредувајќи еден од своите потпретседатели со нацистичкиот судија Роланд Фрајзлер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close