СветСвет.Портал

Првиот баталјон на американската Национална гарда, што ќе биде распореден во Европа во мирно време, беше испратен со официјална церемонија

Околу 70 војници од целата држава ќе бидат распоредени во Форт Худ, Тексас и каде ќе бидат најмалку еден месец на дополнителна обука пред да се распоредат за една година во Полска и други источноевропски земји, вклучително и Бугарија, Унгарија, Романија, Естонија, Литванија и Латвија како поддршка на операцијата „Атлантска решителност“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close