0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Првакот на АБА ќе игра следната сезона во Евролигата

Екипата која сезонава ќе триумфира во регионалната кошаркарска АБА лига ќе добие „вајлд-карта“ за настап и следната сезона во елитната Евролига, објави денеска порталот eurohoops.net.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close