Svet.SlajderСветСвет.Портал

Прва тв-дебата Трамп-Бајден: Фокус на Врховниот суд, Ковид-19, економијата и расизмот (виео)

Врховниот суд и номинацијата на судијката Ејми Барет од страна на претседателот Доналд Трамп - тоа беше една од првите теми на кои Доналд Трамп и Џо Бајден остро синоќа на првата од трите телевизиски дебати.

Back to top button
Close
Close