Дописници СветЕвропа

Прва пресуда за Фолксваген во Франција за случајот Дизелгејт

Апелацискиот суд во По (југот на Франција) нареди француската подружница на Фолксваген да го обесштети сопственикот на автомобил од германската марка, во случајот Дизелгејт, прва пресуда во Франција, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close