0_Спорт.ПорталКошарка

Прва победа на македонските јуниорки на ФИБА купот во Софија

Македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација ја совлада денеска Албанија со 61:49 и ја забележа премиерната победа на ФИБА „Челенџер“ купот во Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close