0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Прв состанок на Работната група за измени на Изборниот законик

Работната група за измени на Изборниот законик на кој присуствуваа претставници на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, Алијанса на Албанците, БЕСА, Алтернатива, Левица, ВМРО-Народна партија, ЛДП, ДОМ, Демократски Сојуз, како и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски попладнево, во организација на Министерството за правда, одржаа состанок во Клубот на пратеници.

Back to top button
Close
Close