0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Прв состанок на Координативното тело за поддршка на фудбалската репрезентација на ЕП

Настапот на македонската фудбалска репрезентација на претстојното Европско првенство е одлична можност за афирмација на државата и претставува шанса за спортската дипломатија да одигра важна улога во остварувањето на нашите национални интереси и стратешки цели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close