Дописници МКДОпштински вести

Прв смртен случај во Кичево од Koвид-19

Во Кичево потврден е и десетиот случај на заразен од Kовид-19. Во градот има шест активни случаи, во меѓувреме тројца се оправени, а едно лице кое беше сместено на Инфективното одделение во Битола почина.

Кичево, 24 јуни 2020 (МИА) – Во Кичево е потврден и десетиот случај на заразен со Kовид-19. Во градот има шест активни случаи, тројца се оправени, а едно лице, кое беше сместено на Инфективното одделение во Битола почина.

Десеттото новозаразенo лице е во добра општа здраствена состојба, се наоѓа во домашно лекување и е во изолација. рф/рп/

Back to top button
Close
Close