Svet.SlajderСветСвет.Портал

Прв смртен случај од Ковид-19 во Брунеи

Во Брунеи е регистриран првиот смртен случај од новиот коронавирус, каде се инфицирани 115 луѓе

Бандар Сери Бегаван, 28 март 2020 (МИА) – Во Брунеи е регистриран првиот смртен случај од новиот коронавирус, каде се инфицирани 115 луѓе.

Од Ковид-19 почина 64-годишен маж, кој паувал во Малезија и во Камбоџа.

Најголемиот број инфицирани во Брунеи се поврзани со религиозниот собир во Малезија, на кој присуствувале 16.000 луѓе. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close